Kombajn do jabłek – jaki?

Sadownictwo to fascynujące zajęcie zwłaszcza dla osób, które kochają przyrodę i rośliny. Obserwowanie wzrostu drzewek owocowych ich kwitnienia i dojrzewania pierwszych owoców jest dla  pasjonatów radosnym okresem. Osoby, które chciałyby rozwinąć skrzydła w tej dziedzinie i poszerzyć swoją ofertę o sprzedaż detaliczną takich owoców jak jabłka, powinny zaopatrzyć się w dobrej klasy maszyny. Nie tylko ułatwią one pracę takiego sadownika, ale również zadbają o jakość owoców. Zbiór owoców bardzo ułatwia kombajn do jabłek. Jaki model wybrać?

Kombajn do jabłek – Grunner Aplider

Jabłka należą do owoców delikatnych i takiego też traktowania potrzebują. Ich struktura z łatwością może zostać uszkodzona lub może dojść do tak zwanego obicia jabłek i nieestetycznych śladów. Niestety takie wady mechaniczne obniżają wartość towaru i skracają przydatność do spożycia. Poza tym każdy, kto zbierał ręcznie jabłka w ogromnym sadzie bez pomocy wyspecjalizowanych do tego celu maszyn wie, jak ciężkie i żmudne jest to zajęcie. Dlatego skonstruowano specjalny kombajn do jabłek. Swoją wielkością idealnie pasuje do przestrzeni między rzędami jabłoni, ułatwiając pracę i  równocześnie nie niszcząc owocujących gałęzi. Kombajn do jabłek może być obsługiwany przez 6 osób. Posiada cztery wysuwane platformy/balkony, na których można bezpiecznie stanąć. Ich wysokość można regulować, dzięki czemu osoby zbierające owoce sięgną do wyższych partii drzewa. Regulacja balkonów umożliwia zbiór owoców z drzew o rozsadzie do 2,8 m i wysokości do 4 m. Kombajn do jabłek ma również sześć przenośników taśmowych, które za pomocą silników hydraulicznych odprowadzają jabłka do palety. 

Kombajn do jabłek – bezpieczeństwo i jakość

Jak już wspomnieliśmy jabłka są owocami o delikatnej strukturze. Kombajn do jabłek Grunner Aplider dba o każdy szczegół przy zbiorze plonów. Przenośniki taśmowe mimo, że wydają się wąskie, dają stabilność owocom, dzięki miękkim wypustkom. Owoce nie zsuwają się ani nie obijają, a szczotki spowalniające gwarantują bezpieczny transport do palety. Prędkość taśm można niezależnie od siebie regulować i nie jest to uzależnione od obrotów silnika. Paleta jest obracana, co umożliwia równomiernie układanie zbiorów. Kombajn do jabłek posiada wbudowany czujnik stopnia napełnienia palety. Jeśli w sadzie panuje nierówny teren to kombajn do jabłek, oprócz napędu na cztery koła ma wbudowaną rozsuwaną oś kół co wpływa pozytywnie na stabilność pojazdu na mokrym lub grząskim gruncie czy przy dużym nachyleniu terenu. Posiada dwa tryby prowadzenia maszyny – ręczny lub automatyczny. Do pracy w trybie automatycznym wykorzystuje czujnik echolokacyjny, powiązany z układem kierowania. Praca przy nim jest płynna i przyjemna. Kombajn do jabłek Grunner Aplider nie jest tylko jednosezonową maszyną. Dzięki wyposażeniu w takie narzędzia jak sekatory i wbudowanemu kompresorowi posłuży również do innych prac pielęgnacyjnych w ciągu roku. 

Kombajn do jabłek to wiele zalet zamkniętych w jednej maszynie. To innowacyjne rozwiązanie dla rozwijających się sadowników. Ogrodnicy cenią go szczególnie za:

  • wydajność,
  • wygodną obsługę,
  • ochronę plonów,
  • płynną pracę,
  • bezpieczną stabilność,
  • autonomiczną jazdę,
  • wysoką jakość. 

Ponadto warto wymienić również: wygodne sterowanie hydrauliczne, solidną i stabilną konstrukcję, niską awaryjność, długą żywotność, wielozadaniowość maszyny, ekonomiczny silnik, niski poziom hałasu.

Sadownicy z pewnością docenią tę wielofunkcyjną maszynę do zbioru plonów. A kombajn do jabłek będzie jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji.