Pęknięcie wyświetlacza w smartfonie – czy można mu zapobiec?

Wyświetlacz w smartfonie jest najdelikatniejszą częścią urządzenia. Jego uszkodzenia są powszechne, dlatego niemalże każdego dnia do serwisów zgłaszają się właściciele telefonów z pękniętymi szybkami. Czy można zmniejszyć ryzyko stłuczenia wyświetlacza w smartfonie?

Szkło zabezpieczające i etui

Prostym sposobem, by zmniejszyć ryzyko pęknięcia ekranu w smartfonie jest założenie na wyświetlacz specjalnego szkła zabezpieczającego. Jest to wytrzymała osłona z tworzywa sztucznego, która amortyzuje uderzenie podczas upadku smartfona z dużej wysokości. Dzięki temu uszkodzeniu ulega wyłącznie szkło, a ekran pozostaje nienaruszony. Pęknięte tworzywo przestaje pełnić swoją rolę, dlatego powinno się je wymienić na nowe.

Skuteczną ochroną przed stłuczeniem wyświetlacza jest również etui. Etui z klapką zabezpiecza ekran przed zarysowaniem, a także przed pojawieniem się charakterystycznej pajęczynki. Zarówno szkło ochronne, jak i etui chronią przed uszkodzeniem funkcji dotykowych ekranu, które może pojawić się podczas upadku telefonu.