niezbędny sprzęt golfowy

Niezbędny sprzęt golfowy – akcesoria do gry w golfa

Golf, podobnie jak tenis czy jeździectwo, uchodzi za niezwykle drogą i elitarną dyscyplinę sportu, zarezerwowaną dla ludzi z bogatych środowisk. Nie do końca wyobrażenie wielu osób o golfie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Szczególnie na początku, przygoda na zielonym polu wcale nie musi oznaczać horrendalnych kwot. Jakie akcesoria są niezbędne do gry w golfa? Co powinno stanowić wyposażenie początkującego golfisty?

Niezbędny sprzęt golfowy to przede wszystkim torba z kijami, koszyk piłek oraz odpowiedni strój. Na samym początku nie ma potrzeby zakupu drogiego wózka, to element przeznaczony na dalszy etap drogi, dla bardziej zaawansowanych graczy. Stawiając pierwsze kroki na polu golfowym warto pamiętać o właściwym ubiorze i podstawowych akcesoriach służących do gry w golfa.

Jaki strój do gry w golfa?

Jak się ubrać podczas gry w golfa? Strój zawodnika, według golfowej etykiety, musi być przede wszystkim elegancki, schludny oraz wygodny – aby umożliwiał spokojne wykonywanie wymachów i nie krępował ruchów. Jaka odzież preferowana jest do gry w golfa?

  • Koszulka polo z kołnierzykiem
  • Luźne spodnie lub spodenki – spodenki zarezerwowane są tylko dla amatorów, warto pamiętać, że spodnie nie mogą być dżinsowe ani dresowe.
  • Buty – buty golfowe powinny być wygodne, ze względu na pokonywanie kilku kilometrowych odległości podczas gry
  • Czapka z daszkiem – szczególnie przydatna w czasie upałów i słonecznych dni
  • Rękawiczka – chroni dłoń przed odciskami, spowodowanymi bezpośrednim kontaktem ręki z kijem, a także pomaga w zachowaniu stabilności podczas uderzenia

Kije golfowe – niezbędne wyposażenie każdego golfisty

Do gry w golfa niezbędne są kije oraz piłeczki. Jedno i drugie można wypożyczyć w klubie golfowym, co często ma miejsce w przypadku amatorów i osób początkujących. Podczas turniejów, w torbie może znajdować się maksymalnie 14 kijów, jednak nie profesjonalni zawodnicy nie potrzebują takiej ilości. Warto więc dobrać odpowiedni sprzęt do poziomu gracza, co przekłada się na komfort oraz jakość uderzeń. Kije golfowe zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów możesz znaleźć na stronie internetowej sklepów golfowych. Jakie rodzaje kijów tworzą niezbędny asortyment golfisty?

  • Driver – jest najdłuższym kijem golfowym, który pozwala na wybicie piłki na bardzo dalekie odległości. To jeden z najważniejszych kijów w torbie golfisty, ponieważ od uderzenia driverem zależy stworzenie odpowiednich warunków do gry
  • Irony – kije golfowe typu iron różnią się od siebie rozmiarem – przede wszystkim długością, dlatego też służą do wybijania piłki na różne odległości
  • Putter – to kij golfowy przeznaczony do uderzeń na greenie lub w jego niedalekim otoczeniu. W odróżnieniu od dwóch poprzednich, piłka uderzona putterem nie leci, a toczy się po polu.
  • Woody – swoją nazwę zawdzięczają dawnemu surowcowi, z którego były wykonywane. Obecnie zamiast drewna do ich produkcji wykorzystuje inne materiały np. tytan.
  • Wedge – kije golfowe przeznaczone do zamachów na różne odległości, o różnej trajektorii lotu. Różnią się od siebie długością oraz kątem nachylenia, wyróżnia się trzy typy kijów wedge: pitching wedge, sand wedge oraz lob wedge

Kije golfowe warto dobierać indywidualnie. Ważne są parametry takie jak: odległość głównego zgięcia nadgarstka do podłogi, rodzaj główki kija (tendencja i trajektoria lotu piłki) oraz długość kija golfowego.