smartfon

Używany smartfon dla fanów gier

Smartfon. Większość z nas posiada przynajmniej jeden, mniej lub bardziej niezawodny, jednak jak każde urządzenie elektroniczne, w pewnym momencie dochodzi do kresu swojej „wędrówki”. Nie każdy z nas chce przeznaczyć większe środki finansowe na zakup nowego smartfona ze sklepu czy salonu i decyduje się na zakup urządzenia używanego. Czym jednak warto się kierować i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze?

Parametry smartfona

Decydując się na kupno używanego telefonu dotykowego, po pierwsze należy znaleźć miejsce, w którym znajdziemy wysokiej jakości, sprawdzony sprzęt. Takim miejscem jest outlet agd i rtv maxi-media.pl, w którym można nabyć w pełni sprawne urządzenia w atrakcyjnych cenach. Następnie warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.
Jeśli jesteśmy zapalonymi graczami, chcącymi pograć w najnowsze tytuły, ciesząc się przy tym płynną animacją bez spadków jakości i klatek na sekundę tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest liczba rdzeni i taktowanie procesora wyrażone w GHz (gigaherce). Optymalną wartością jest przynajmniej 1,8-2,0 GHz oraz 4 rdzenie. Kolejnym ważnym parametrem jest tutaj wielkość pamięci ram wyrażona w GB (gigabajty). Minimalną wartością zapewniającą płynną grę w większość obecnych tytułów są w tym przypadku 4 GB. Warto także zwrócić uwagę na wielkość pamięci wewnętrznej (optymalnie minimum 64 GB) oraz na to, czy telefon posiada gniazdo na kartę pamięci.
Jeśli jesteśmy osobami, którym telefon potrzebny jest do pracy, komunikacji ewentualnie przeglądania stron w Internecie, to dobrą alternatywą są znacznie tańsze modele wyposażone w procesor o taktowaniu min 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.