telefon się resetuje

Samoczynnie resetujący się telefon – jak go naprawić?

Samoczynnie resetujący się telefon potrafi przysporzyć właścicielowi licznych problemów w najmniej oczekiwanych momentach. Przyczyn takich zdarzeń może być sporo – kluczowe w tym momencie są postawienie prawidłowej diagnozy oraz naprawa. Co sprawia, że smartfon sam się wyłącza i jak postępować w takiej sytuacji?

Kłopot z oprogramowaniem

Uszkodzone oprogramowanie ponosi odpowiedzialność za wiele awarii, z którymi mają do czynienia pracownicy serwisu telefonów. Czasami wystarczy usunąć dane gromadzone przez różne aplikacje zainstalowane na smartfonie, a innym razem niezbędna jest naprawa telefonów polegająca na wgraniu nowego oprogramowania. W niektórych przypadkach da się wykonać to we własnym zakresie, np. tego typu naprawa iPhone’a (Warszawa to duży ośrodek, gdzie działa wiele firm serwisujących telefony Apple, o czym warto pamiętać) możliwa jest dzięki odtworzeniu oprogramowania za pośrednictwem iTunes. Zazwyczaj jednak komórkę trzeba oddać w ręce fachowców.

Płyta główna do wymiany

W przeszło 90% przypadków samoczynnie resetujących się telefonów wina leży po stronie płyty głównej. Serwis iPhone’a i innych telefonów wymienia wówczas wadliwy element na nowy. Trzeba liczyć się raczej z wysokimi kosztami tej usługi, w związku z czym nie w każdej sytuacji jest to opłacalne – zwłaszcza jeśli posiadamy starszy model telefonu. Bywa, że bardziej kalkuluje się zakup nowego smartfona.

Nieodpowiednia karta SIM a samoczynne resety

Dla wielu osób będzie to z pewnością zaskoczeniem, ale karta SIM może powodować samoczynne resetowanie się telefonu, jeżeli jest uszkodzona, zbyt często wyjmowana z urządzenia lub mocno zużyta. To się zdarza co prawda rzadko, niemniej i takiej ewentualności nie wolno wykluczyć, dlatego dla spokoju warto wymienić kartę. Niewykluczone, że przy okazji przyczyni się to do rozwiązania innych kłopotów, jak np. gubienie zasięgu.

Układ ładowania pod lupą

Układ ładowania sporadycznie powoduje samoczynne restarty telefonu, ale niewątpliwie powinno się wziąć go pod lupę. Zwłaszcza wówczas, kiedy mimo ładowania akumulatora na ekranie pokazuje się informacja, iż stan naładowania baterii wynosi 0 proc. Ciekawostką jest to, że niektóre ze starszych modeli iPhone’ów potrafią się zresetować nawet przy 40 proc. lub nawet 60 proc. Swego czasu samoczynne restarty przy 30 proc. stanowiły utrapienie użytkowników iPhone’a 6 – problem przybrał taką skalę, że Apple poszło właścicielom tych modeli na rękę, oferując darmową wymianę akumulatora. Wymiana baterii to usługa, jaką w razie takich trudności wykonuje serwis telefonów. Warszawa ma wiele miejsc oferujących tego typu świadczenia – wystarczy poszukać w internecie.

Naprawa czy wymiana telefonu?

Przyczyny samoczynnych restartów bywają różne. Zawsze warto skonsultować się w tej sprawie z rzetelnym serwisem, który świadczy takie usługi jak naprawa zalanych telefonów i wymiana baterii. Warszawa jest miastem, gdzie firm zajmujących się serwisowaniem telefonów i komputerów nie brakuje. Naprawa bywa kosztowna, jeżeli uszkodzony został ważny element urządzenia, np. płyta główna. Nie można zatem wykluczyć opcji w postaci zakupu nowego smarftona.