mity o aparatach słuchowych

Poznaj 3 mity o aparatach słuchowych

Aparaty słuchowe to urządzenia, które poprawiają jakość życia wielu osobom, cierpiącym na zaburzenia słuchu. Mimo, że z roku na rok są one coraz bardziej popularne, to na ich temat powstało wiele mitów. Dziś zweryfikujemy te najczęściej powielane. Zachęcamy do lektury.

Samodzielne dobranie aparatu słuchowego jest proste

Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego powinien bezdyskusyjnie zostać skonsultowany z protetykiem słuchu i poprzedzony wnikliwymi badaniami. Dzięki firmom, takim jak Geers, konsultacje z protetykiem można umówić przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Aparaty słuchowe są niewygodne

To kolejny mit o aparatach słuchowych, który należy jak najszybciej obalić. Dobrze dobrany aparat słuchowy zauszny i wewnątrzuszny może być praktycznie nieodczuwalny dla użytkownika.

Aparaty są niełatwe w obsłudze

Mit o aparatach słuchowych numer trzy wskazuje, jakoby aparaty słuchowe miały być trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie aparaty słuchowe są łatwe w obsłudze. Na wizycie u protetyka można ponadto dowiedzieć się wszystkiego na temat tych urządzeń, włączając w to ich obsługę.

Aparaty słuchowe mogą pogorszyć słuch

To bezdyskusyjnie jeden z najbardziej szkodliwych mitów na temat aparatów słuchowych. Aparaty słuchowe służą bowiem wyłącznie do tego, by słuch poprawiać. istnieje wiele czynników, które pogarszają słuch, ale wśród nich nie ma aparatów słuchowych.