cienki laptop

Lekki laptop czy tablet?

Laptopy i tablety przydają się w pracy, w podróży i w domu. Coraz bardziej nowoczesne technologie i rozwiązania sprawiły, że przy ich pomocy można obecnie nie tylko surfować po Internecie, oglądać filmy czy grać, ale także tworzyć prezentacje, projekty graficzne.

Waga

O ile w warunkach domowych na ten parametr nie zwracamy aż tak wielkiej uwagi, o tyle w przypadku przewożenia sprzętu, zabierania go w podróż, już tak. Wówczas zdecydowanie wygrywają tablety. Naturalnie, w sprzedaży dostępne są ultralekkie modele, jednak ich koszt zwykle jest sporo większy niż tradycyjnego laptopa.

Rozmiar

Tutaj również wygrywa tablet, który z powodzeniem schowamy w torebce, natomiast laptop ma zwykle spore gabaryty. Wymaga również ochrony w postaci torby na laptopa, która wydaje się być dość nie poręcznym dodatkiem w trakcie wyjazdu.

Możliwości

W tym miejscu laptopy zdecydowanie wyprzedzają konkurenta. Możliwości laptopów są bowiem o wiele bardziej zaawansowane. To w pełni funkcjonalny, mobilny komputer, na którym możemy instalować dowolne programy, aplikacje. Lepsze parametry, większa wydajność, a co za tym idzie: szybsza i bardziej wydajna praca, to wszystko zapewniają nam laptopy.

Cena

Naturalnie jest to pojęcie względne, bo każdy operuje nieco innym budżetem i nieco inaczej podchodzi do kwestii zakupów. Jedni wolą wydać więcej, inni szukają tańszych rozwiązań. Z całą pewnością tablety są jednak tańsze od laptopów.

Tablety wygrywają zatem jeśli chodzi o wagę, rozmiar i cenę, jednak nie są w stanie zastąpić zaawansowanych laptopów. Przy pracy o wiele lepiej sprawdzą się przenośne komputery, natomiast do gier czy filmów w podróży lepsze będą tablety.