Jaki powinien być kombajn do jabłek wykonany według nowoczesnych technologii?

Jabłka to źródło cennych witamin. Wykorzystywane są jako owoce deserowe lub surowiec do wytwarzania przetworów. Kiedy jabłka dojrzewają na drzewach, przychodzi pora zbiorów. W małych sadach przydomowych nie ma z tym problemu. Natomiast w sadach nastawionych na sprzedaż jabłek na większą skalę potrzebne są maszyny usprawniające pracę. Aby jabłka pozostały nieuszkodzone, nie można ich zbierać metodą otrząsania. Ważne jest, aby zrywać je prosto z drzew.

Specjalistyczna maszyna do zbierania owoców

Dla producentów uprawiających owoce w sadach wielkopowierzchniowych najlepiej nadaje się kombajn do jabłek. Jest to maszyna samojezdna, więc warunkiem jej użytkowania musi być odpowiednie nasadzenie drzew; w szpalerach, aby był z każdej strony dostęp do gałęzi.

Wysokiej klasy kombajn do jabłek to stabilna konstrukcja. Po obydwu stronach posiada platformy, na których stają pracownicy. Delikatnie zrywają oni owoce i kładą je na podajniki odprowadzające jabłka do pojemnika. Wypełniony jabłkami kosz zamienia się na następny, co gwarantuje nieprzerwaną pracę.

Innowacyjne rozwiązania

Wszystkie czynności wykonywane przez kombajn do jabłek są w pełni zautomatyzowane. Sterowanie jest hydrauliczne. Kieruje nim operator, który nadaje odpowiednie tempo pracy. Pojemniki na zebrane owoce wykonują ruch obrotowy i dzięki temu jabłka układają się równomiernie. Miejsca, na które spadają jabłka są wykonane z elastycznego tworzywa, aby owoce nie były poobijane. Dlatego zbiory za pomocą kombajnu do jabłek są zawsze pełnowartościowe pod względem jakości.

Gwarancja wydajności

Kombajn do jabłek może być obsługiwany jednocześnie przez kilku pracowników. Jedni stoją na platformach, aby zebrać owoce z wyższych gałęzi, a inni podążają za maszyną i zrywają jabłka z gałęzi znajdujących się na dole. Pozwala to na zbiory z dużej powierzchni w krótkim czasie. Wysoką wydajność uzyskuje się dzięki płynnej pracy, bez przestojów.

Wysokie walory użytkowe

Wieloczynnościowy kombajn do jabłek to urządzenie najnowszej generacji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii:

  • usprawnia pracę sadowników,
  • zmniejsza czasochłonność zbiorów,
  • jest łatwy w obsłudze,
  • nie uszkadza owoców,
  • gwarantuje bezpieczeństwo załogi.

Pełny system ochrony

Na szczególną uwagę zasługują szczotki spowalniające opadanie owoców oraz miękkie taśmy odprowadzające. Powodują one, że jabłka nie zostają uszkodzone po zerwaniu i w czasie transportu. Napęd na 4 koła zapewnia pełną stabilność nawet na nierównym gruncie. Platformy dla zbieraczy zabezpieczone są solidnymi poręczami. Nad całością prac czuwa operator, który może w dowolnym momencie unieruchomić maszynę.