Jak dbać o telefon, aby posłużył jak najdłużej?

Nie jest tajemnicą, że telefon jest urządzeniem po które każdego dnia sięgamy najczęściej. To właśnie dlatego smartfony niszczą się o wiele szybciej niż inne sprzęty. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym posłuży on znacznie dłużej.

Obecnie smartfony mają o wiele większe wyświetlacze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Twórcy prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz nowocześniejszych i designerskich modeli, w których niejednokrotnie nawet na pozór najdelikatniejsze uderzenie  kończy się pęknięciem lub pajęczyną na ekranie. Doskonałym rozwiązaniem jest więc zakup szkła hartowanego, który chroni przed zarysowaniami, czy pęknięciami. Wówczas wymiana ekranu na nowy jest o wiele bardziej kosztowna. Warto podkreślić, że założenie folii lub szkła hartowanego to wydatek kilkunastu złotych.

Kolejnym sposobem, który przedłuża żywotność smartfona, jest zakup futerału ochronnego. W związku z tym, że urządzenia te są niezwykle podatne na wgniecenia, zarysowania i uszkodzenia, a zabieramy je ze sobą dosłownie wszedzie – wydaje się to bardzo rozsądną inwestycją. Oprócz bezpieczeństwa gwarantują także niepowtarzalny wygląd telefonu komórkowego.

Aby smartfon posłużył o wiele dłużej, nie sposób nie wspomnieć o zmniejszeniu czasu ładowania telefonu. Regularne wymiany baterii są jednym z najczęstszych wydatków, z którymi spotykają się właściciele smartfonów. Nadmierne pozostawianie smartfona podłączonego do prądu, ma negatywny wpływ na żywotność akumulator. Aby oszczędzać baterię, warto wyłączyć wszystkie nieużywane moduły, zmniejszyć jasność ekranu, a także regularnie monitorować zużycie energii.