Czy zakup używanego sprzętu AGD się opłaca?

Zakup sprzętu AGD ściśle wiąże się ze sporym wydatkiem i znacznym naruszeniem domowego budżetu. Jedną z możliwości wydaje się zakup sprzętu z tzw. drugiej ręki/ Zarówno w sieci, jak i w outletach AGD natrafić można na ciekawe produkty z jeszcze ciekawszą ceną. Czy zakup używanego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem? 

Spora część osób wyposażających swoje cztery kąty w niezbędny sprzęt RTV i AGD rozważa i analizuje dwie formy zakupu, czyli nowe i fabrycznie zapakowane urządzenia lub te, które wcześniej miały już właściciela. Która z opcji ma więcej zalet? Zarówno jedna, jak i druga mają szereg wad i zalet. 

Jednym z największych plusów zakupu urządzeń z drugiej ręki jest oczywiście atrakcyjna cena. Co więcej, sprzęty takie wcale nie muszą nosić znacznych śladów użytkowania. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że właściciele chcą pozbyć się sprzętu, który np. mógł być niekiedy nie do końca trafionym prezentem lub w mieszkaniu nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby go pozostawić. Warto podkreślić również, że niewielkie zadrapania czy zagniecenia np. na obudowie nie mają zbyt dużego wpływu na jego funkcjonowanie.

Podczas zakupu używanego sprzętu warto zdobyć od sprzedawcy możliwie jak najwięcej informacji na temat stanu technicznego i ważną gwarancję. Doskonale byłoby gdyby urządzenie, które planujemy nabyć, takową posiadało. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie kosztownych napraw, które nawet w najmniejszym stopniu nie wynikają z naszej winy. 

Imponujący asortyment posiadają nie tylko prywatni sprzedawcy, ale również outlety! W ofercie tych drugich natrafić można na unikatowe modele, których na próżno szukać w sklepach firmowych.